Brama rozsuwana wieloskrzydłowa - teleskopowa
EI 30 EI 60 EI 120
Dopasowany do indywidualnego zamówienia Klienta
Przeciwpożarowa brama rozsuwana typu Marc-R składa się z następujących podstawowych elementów: dwóch skrzydeł bramy, układu jezdnego, elementu przymykowego, elementów labiryntowych i opcjonalnych drzwi przejściowych.
Skrzydło bramy (grubości 100 mm dla EI120 i grubości 60 mm dla EI60 oraz EI30) składa się z pionowych paneli o szerokości 400 - 1200 mm, kształtownika grzbietowego, kształtownika dolnego, wzmocnień oraz okładzin z ocynkowanej blachy stalowej.
Każdy panel skrzydła wykonany jest z modyfikowanej, ognioodpornej wełny mineralnej klasy A1, wzmocnionej wewnątrz prętami stalowymi (rozwiązanie chronione patentem europejskim nr W 02/079600A1).
Układ jezdny składa się ze stalowych wózków jezdnych, stalowej szyny jezdnej i podwójnego układu zamykającego z przeciwciężarami. Opcjonalnie w bramach mogą być stosowane napędy elektryczne typu VIC.
Standardowa kolorystyka RAL 7035, 9002, 9010 oraz 7016
W bramach rozsuwanych istnieje możliwość zamontowania drzwi przejściowych. Drzwi standardowo wyposażone są w zamek zapadkowy, okucia klamka / klamka i zawias sprężynowy. Drzwi mogą zostać wyposażone w okucia paniczne (zamki, dźwignie), system blokujący ich otwarcie podczas ruchu skrzydła bramy czy też samozamykacz z szyną ślizgową
Przeciwpożarowe bramy rozsuwane Marc-R przeznaczone są do oddzielenia stref pożarowych zgodnie z obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków oraz na drogach systemów transportowych.
Mają zastosowanie głównie w obiektach użyteczności publicznej, centrach handlowych, zakładach produkcyjnych i halach magazynowych. Są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie dysponujemy zapasem miejsca po obu stronach otworu.
Bramy rozsuwane mogą zostać dodatkowo wyposażone w drzwi, a w przypadku ograniczonego miejsca postojowego dla skrzydła brama może zostać wykonana w układzie teleskopowym.
W wersji podstawowej zamykanie skrzydła bramy odbywa się grawitacyjnie przy współudziale przeciwciężaru. Utrzymanie bramy w pozycji otwartej umożliwia elektrotrzymacz podłączony do centrali przeciwpożarowej. W przypadku zagrożenia pożarowego centrala zwalnia elektrotrzymacz i skrzydła bramy zamykają przejście między strefami pożarowymi, a otwarcie bramy odbywa się ręcznie. Istnieje możliwość wyposażenia bramy w napęd – w takim przypadku otwieranie i zamykanie bramy odbywa się za jego pomocą. Możliwa jest też całkowita rezygnacja z przeciwciężaru.
„Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej nie są prawnie wiążące, a przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego”.
Wkrótce nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą.
Potrzebujesz pomocy?
Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie dla twojej
inwestycji
Wkrótce nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą.